Bemutatkozás


kísérő, nem több és nem kevesebb -Yalom, I. D.

Sok-sok éve az egyensúly megteremtésének gondolata foglalkoztat. Egyensúlyban lenni önmagunkkal nem más, mint megérteni hogy kik is vagyunk valójában, bátorságot gyűjteni hogy felvállaljuk erősségeinket és gyengeségeinket, képesek legyünk arra, hogy a világ tökéletlenségében kiválasszuk a számunkra éppen megfelelő célokat, kapcsolatokat, fejlődési irányokat. 

Az egyensúly hiányát akkor éljük át leggyakrabban, ha a túlhajszolt mindennapokban nem várt nehézségek, krízisek veszteségek jelennek meg. Megtisztelő érzés egy ilyen helyzetben Yalom szavaival élve kísérővé válni. Segítséget nyújtani annak felfedezésében, hogy mindannyian képesek vagyunk megoldani életünk nehézségeit ha megfelelő elfogadással, empátiával és támogatással találkozunk.

A pszichológia nagy irányzatai közül  a kognitív viselkedésterápia és a séma fókuszú megközelítés áll közel hozzám. Ez az üléseken azt jelenti, hogy aktív, együttműködő, közösen gondolkodó, a belső megélésekből fakadó élményekre alapuló munkára lehet számítani. Az ülések csak találkozási pontok, melyek segítik a saját belső munka kiteljesedését. A két ülés közötti időszakban a munka tovább folyik tapasztalatszerzéssel, önmagunk megfigyelésével, környezetünk reakcióinak megértésével. Amivel aztán tovább haladhatunk a következő ülésen, hogy lépésről lépésre egyre önazonosabban, bátrabban és erősebben tudjunk szembenézni a ránk váró kihívásokkal.


Tanulmányaim

  • Szegedi Tudományegyetem, Pszichológia mesterképzési szak, klinikai és egészségpszichológia specializáció - Okleveles pszichológus
  • Semmelweis Egyetem: CBT terapeuta
  • VIKOTE: Séma konzultáns 
  • Magyar Relaxációs és Szimbólumterápiás Egyesület: Autogén tréning gyakorlatvezető
  • Magyar Személyközpontú Pszichoterápiás és Tanácsadási Egyesület: képzésben lévő Személyközpontú tanácsadó 
© 2022 Szabó Márta pszichológus
Az oldalt a Webnode működteti Sütik
Készítsd el weboldaladat ingyen!